Triton İnovatif Teknolojiler Müh. San ve Tic. Ltd. Şti., 2018 yılında Hacettepe’li akademisyen ve girişimciler tarafından TÜBİTAK desteği ile kurulmuştur. Bilimsel ve teknolojiler yenilikler doğrultusunda gerçekleştirmekte olduğu Ar-Ge projeleri ile birlikte laboratuvar cihazları ithalat, satış ve teknik destek hizmetlerini vermektedir. Triton, araştırmacıların ve endüstriyel kuruluşların araştırma, geliştirme ve üretimleri için ihtiyaç duydukları yenilikçi ve kaliteli analitik enstrümanlar ve genel laboratuvar ekipmanlarını sağlamaktadır. Portföyümüz laboratuvar sarf malzemeleri, moleküler biyoloji ürünleri, spektrofotometrik analiz cihazları, mikroskoplar, sensör sistemleri alanlarını kapsamaktadır.
Cihazlar: 3D yazıcılar, lazer kesiciler, spektrofotometreler, mikroskoplar, teraziler, dondurucu kurutucular, ultra saf su sistemleri, mikserler, banyolar, soğuk hava deposu, santrifüjler, ocaklar, inkübatörler, fırınlar, etüvler, buzdolapları, çalkalayıcılar, vb.
Malzemeler: sensörler, elektronik, steril / steril olmayan laboratuvar sarf malzemeleri, eldivenler, analiz kitleri, tüpler, laboratuvar cam malzemeleri vb.
Triton ayrıca müşterilerine satış sonrası teknik destek ve servis sunmaktadır. Bir uygulamayı veya süreci optimize etme veya sürdürme hakkında bilgi edinmek için Triton tarafından kapsamlı, profesyonel eğitim ve sertifikalar sağlanır.

Misyon
Araştırmacıların ve bilim insanlarının kapsamlı portföyümüzü tamamlayan yeni, benzersiz ve yenilikçi laboratuvar ürünlerinin ana tedarikçisi olarak çalışmalarını ilerletmelerine yardımcı oluyoruz. Bunu müşteri girdilerini benimseyerek ve küresel üreticilerimizden yararlanarak başarıyoruz.
Vizyon
Vizyonumuz yeni, benzersiz ve yenilikçi laboratuvar ürünleri arayan müşteriler için ilk ulaşılabilen olmaktır. Triton, piyasadaki en yenilikçi ürünleri bulmaya ve bunları çalışmanızı ilerletmeye hazır hale getirmeye kararlıdır. Müşterilerimizin memnuniyeti en yüksek önceliğimizdir.